Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Saat
Site Haritası
NASA uydusu sigortacılara yardımcı olacak

NASA uydusu sigortacılara yardımcı olacak

Amerikan uzay ajansı (NASA) yörüngeye toprağın nemini ölçecek ilk uyduyu fırlattı. Bu uydu hava şartlarından etkilenecek ürünlerin satışını yapan sigorta şirketlerine çok yardımcı olacak. Bu devrimci girişim genel olarak doğal afetlerin tehlikelerinin daha iyi anlaşılmasını sağlayacak.
04-15-nasauydu

SMAP (Soil Moisture Active Passive) isimli uydu  dünyanın toprağını tarayarak toprağın nem oranının daha iyi, net ve daha hassas değerlerle anlaşılabilmesini sağlayacak. Asıl hedef, tüm planetin nem, donma ve kuruma bilgilerini takip edebilmek.
NASA Su Kaynakları Araştırma Yöneticisi Bradley Doom: “Uydudan gelecek bilgilerle kuraklığın, sellerin ve genel hava durumunun daha iyi anlaşılacağını ve öngörülebileceğini ve bunun eşsiz bir şey olduğunu” söyledi.
NASA birçok firmanın, devlet ajanslarının, üniversitelerin ve diğer çevre güvenliği birimlerinin büyük bir ilgi göstererek SMAP’ın gönderdiği bilgileri kullanmak istediğini belirtti. Bunların arasında reasürör broker Willis Re de var. Öngörülen şu ki uydunun göndereceği bilgilerin hepsi reasürör ve sigorta şirketlerinin yanı sıra birçok sektör için ve doğal afet risk yönetmenleri ve menajerleri için de çok önemli olacak.
NASA yetkililerine göre gönderilen verilen hava durumunun tahminini kolaylaştıracak , kuraklığın izlenebilmesini sağlayacak, seller öngörülebilecek, su, enerji ve hidrokarbon döngüsü ile ilgili de bilgi verebilecek.
SMAP uydusunun görevi 3 yıl sürecek. Her 2 ila 3 günlük süre zarfında  tüm bilgileri gönderecek ve harcamaları 3 yılda 916 milyon dolar civarında olacak.

12 Nisan 2015
http://www.sigortacigazetesi.com.tr/nasa-uydusu-sigortacilara-yardimci-olacak/

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1254 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
FİNANS GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret1169149
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.25645.2775
Euro5.92935.9531
Üyelik Girişi