Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Saat
Site Haritası
EKONOMİ POLİTİKALARININ İFLASINI "DIŞ" KRİZE YÜKLEMEYE ÇALIŞIYORLAR!

EKONOMİ POLİTİKALARININ İFLASINI "DIŞ" KRİZE YÜKLEMEYE ÇALIŞIYORLAR!

EKONOMİ POLİTİKALARININ İFLASINI  

20.07.2011 23:38

http://www.odatv.com/n.php?n=ekonomi-politikalarinin-iflasini-dis-krize-yuklemeye-calisiyorlar-2007111200


Siyaset eğer halka doğruları söylememek sanatıysa bu sanatın kitabını AKP'li politikacılar yazıyor diye düşünüyorum.

Herkes "AKP'yi düşürse düşürse ekonomik kriz düşürür!" diye düşünürken AKP bu krizden de pes dedirtecek yöntemle sıyırmaya çalışıyor!

Önce Ali Babacan dillendirdi: "Belki hafif sarsılacağız!"

Sonra AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli dile geldi: "Avrupa'daki kriz ile ilgili olumsuz senaryolara hazırlıklı olun! Fazla harcamayın!"

*

Şimdi yine Babacan Dünya Bankası Grup Başkanı - CIA Başkanı'ndan, Dünya Bankası başkanından aşağısı da kesmiyor Türkiye'yi!- yetkilisiyle toplantıdan sonra

”Umuyoruz ki Avrupa'da doğru kararlar alınır. Umuyoruz ki ABD'de bu borçlanma limitiyle ilgili siyasi sorun aşılır. Bunlar çözülürse sorun yok, ama sorunlar çözülemediği takdirde olumsuz senaryolara hazır olmamız gerekir.” dedi.

*

Oysa bu baylara birilerinin anımsatması gerekir ki iktidara geldikleri günden bugüne uyguladıkları IMF-Kemal Derviş formüllü uluslararası tekeller lehine ekonomik politikaların bizi bitireceğini, muhalefet sözcüleri, bizler dahil binlerce yurtsever aklı başında insan yazıp çizdi; söyledi!

Sayın AKP'li politikacılar, şimdi niye "Teğet geçecek!" diyemiyorsunuz!

Hani en hızlı büyüyen ekonomiydik! Hani her şey yolundaydı! Elalemin krizinden size ne?

*

Sayın Babacan,

 

Uluslararası ve yerli finans sermayesinin haydut hareketlerine sınırsız serbestliği ve güvenceyi vererek onlara yüksek faiz gelirini sağlayarak her yıl 50 milyar Dolar (10 yılda 500 milyar Dolar! Yani toplam borcumuz kadar!) faizi bu yoksul halka kim ödetti?

 

Katma değeri düşük teknolojilere öncelik vererek hükümetiniz döneminde tek bir ağır sanayi hamlesi yapamayan, böylece, saniyimizi uluslararası şirketlerin taşeronu haline kim getirdi?

Ülkemizi, üstelik finansmanını spekülatif sermayeye yaptırararak ithal girdiye, ithal mal tüketmeye kim yönlendirdi?

 

Şimdi kolay para bulma devri kapandı, on yıldır paşalar gibi bu ülkeyi yeyip bitirirken iyiydi; şimdi ağlamalarınız başladı: Türkiye çökerken dışarıdan bakıp "Valla biz demiştik!" diyeceksiniz sıkılmadan.

*

Sayın Babacan,

 

Eğer korusaydınız, bu ülkenin üreten tüketen 70 milyon hareketli pazarı size yeterdi. İçtikleri sigaranın, içkinin yudumunun, dedikleri her alo'nun bile parasını dışarı aktardınız!

Aha buradan yineliyoruz: Her biri altın yumurtlayan tavuk olan ve kamunun malı olarak kalsaydı ülkeyi kurtaracak olan TEKEL'i, TÜPRAŞ'ı, TÜRK TELEKOM'u, Petrol Ofisi'ni ve Kağıt Fabrikalarını, bu beş kalemi bile satmasaydınız hiç bir ekonomik kriz sizin yanınıza uğrayamazdı!

*

AKP Cumhuriyet'in bu yoksul halkının alınteriyle biriktirdiği zenginlikleri, üstelik bırakalım bir eyvallah demeyi, küfürlerle, hakaretlerle sattı!

İşlediği ekonomik suçlardan bu denli rahat sıyrılamamalı!

 

Maria Şatıroğlu
Odatv.com

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1643 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
FİNANS GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret1166721
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 10°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.36725.3887
Euro6.07136.0956
Üyelik Girişi