Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Saat
Site Haritası

Anasayfa

İşsizlik ve yoksulluğun önlendiği, sevgi ve kardeşliğin egemen olduğu, mutlu insanlar ve DÜNYA'ya mutluluk katan, müreffeh, mutlu bir TÜRKİYE dileklerimle...
31.12.2010
Yaşanan durum, Fransız ihtilali sonrası Fransa Donanması’nın düşürüldüğü duruma benziyor. Yani böylesine acımasız ve gözü kara tasfiyeler ancak ihtilallerde yaşanabilir. Unutulmamalıdır ki, bir savaş gemisi, yeni inşa edildiği takdirde üç yıl içerisinde temin edilebilir. Ancak buna kumanda edebilecek gemi komutanı 15 yılda, komodor 20 yılda, amiral ise 25 yıl da yetişir. Savaş gemileri ile silah ve sistemler onlara kumanda edecek etkin ve yetkin Amiral ve komutanlar olmadan bir hiçtir. Gelecek vadeden birikimleri, deneyimleri, kişilikleri ve bulundukları görev yerleri ile bu personel, Türkiye’nin Akdeniz’de etkin bir deniz gücü olmasında en büyük rolü oynayan nitelikli ve liyakatli yetişmiş insan gücünü temsil ediyordu. Diğer bir deyişle Deniz Kuvvetleri’nin “A” takımıydılar.
07.12.2012
AKP’nin bu hamlesinin iki temel hedefi var. Birincisi, inşa ettiği rejimin karakterinde olan “otoriterleşmeyi, merkezileşmeyi” daha çok tesis etmek, yereldeki her tür muhalafeti, özgür iradeyi etkisiz kılmak ve yaklaşan seçimlerde hegemonyayı pekiştirmek. Diğer hedef de,neoliberal zihniyeti yerel yönetimlere iyice hâkim kılmak, yerelden daha fazla vergi devşirip büyükşehirlerce satılan belediye hizmetini iyice metalaştırıp müşteri nüfusu çoğaltmak, yereldeki her tür arsa rantına hiçbir muhalefetle karşılaşmadan hükmetmek, imarla ilgili en ufak bir pürüze bile izin vermeden kentsel yağmanın önündeki tüm çapakları kaldırmak.
19.11.2012
Cumhuriyet yazarı Emre Kongar, isim vermeden medyadaki “Parti Komiserlerini” yazdı. İşte o yazı: “AKP iktidarının, medyaya uyguladığı büyük ve sürekli baskı dört sonuç verdi: 1) İktidar yanlıları doğrudan doğruya gazete ve televizyon patronu yapıldı.
20.10.2012
Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, bugünkü yazısında Hanefi Avcı'dan aldığı bir mektuba yer verdi. Yazısına "Üçüncü Yargı Paketi'yle adli kontrolde cezanın üst sınırı kaldırıldı. Birçok kişinin tutuksuz yargılanmasının önü açıldı. Buna rağmen kamuoyunun yakından bildiği kişilerin çoğu hâlâ cezaevinde." diye başlayan Ilıcak, Avcı'nın durumunu şöyle anlattı: "Avcı, 'Haliç'te Yaşayan Simonlar' isimli bir kitap yazmıştı. İddia, bu kitabı, örgütün talimatıyla yazdığı şeklindeydi. Oda TV bilgisayarında, Nedim Şener ile irtibatlı olduğuna dair metinler ele geçirilmişti. Ayrıca, Devrimci Karargâh örgütünden Necdet Kılıç'la ilişkili olduğu, ona telefonlarının dinlendiğini haber verdiği, böylece örgüte yardım yataklık ettiği ileri sürülüyordu.
12.10.2012
Amerikan menfaatlerine karşı çıkan Org.Aytaç Yalman, Org.Şener Eruygur, Org.Çetin Doğan, Org.Hurşit Tolon, Org.Fevzi Türkeri, Org.Tuncer Kılınç, Org.Yaşar Büyükanıt, Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’ün talimatlarına uymadıkları gibi her an muhtıra verebilirler. Bu bakımdan değerlendirildiğinde güçlü bir medya grubunun oluşturulmasına acilen ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konu Recep Tayyip Erdoğan ile paylaşılmış olup gereğinin değerlendirileceği hakkında olumlu değerlendirmelerin yapıldığı ve yapılacağı teyidi alınmıştır.”
26.09.2012
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içinde bir cunta oluşturulduğu iddiası var. 367 sanık var davada. Bunların 250’si tutuklu. Ergenekon davasından sonra kamuoyunu en çok meşgul eden, askeri ve siyaseti en çok geren dava Balyoz davası oldu. Savcının 250’si tutuklu, 362 muvazzaf ve emekli subayın hepsi için 20 yıla kadar hapis istediği davada sanıklar hiçbir zaman iddiaları kabul etmedi. Sanıklar ve sanık avukatları ısrarla eldeki delillerin sahte olduğunu söyledi ve çelişkileri gözlerr önüne serdi.
21.09.2012
Tarihimizle yüzleşelim! Bu lafın en çok kullanıldığı tarihlerden biri kuşkusuz, 12 Eylül 1980. Sözüm ona bugünlerde bir davayla yargılanıyor. Ben size ne o davayı, ne de o eski günleri anlatacağım, benim derdim bugünle, çünkü 12 Eylül hâlâ sürüyor.
12.09.2012
Bilinen tek şey, Berberoğlu’nun bölgeye güvenlik güçlerinin özel konuğu olarak ısmarlama haber yapmak için gittiğidir ki haberi okuyan ve resimlere bakan herkes zaten bunu görüyor. Şu halde, bakın resim ortada Hakkari’de PKK hükümranlığı yok demek ne kadar inandırıcı? Ne yalan söyleyeyim bu haber bana masabaşı yani bozacının şahidi şıracı misali Tayyip’in şahidi Hürriyet gibi geliyor!
04.09.2012
Çünkü “çöl demokrasisi” ortamında bunların hiçbirisi sarsıcı, şaşırtıcı gelmiyor. İnsanlar tersine bu “okşarım da döverim de” halinden hoşlanıyor. Güçlüyle yapılan yazılı olmayan temel anlaşmanın özündeki “tokluk karşılığı susmak” formülüne kamuoyu öyle şartlandırılmış ki; alışveriş bozulmadığı sürece sisteme itiraz gelmiyor.
09.08.2012
Üç gün önce Türkiye’den yüzlerce aydın, gazeteci, sanatçı ve siyasetçi Suriye konusunda izlediği politika nedeniyle AKP iktidarını sert şekilde uyaran bir bildiri yayınladı. Dün gazetemizin başyazısında da (Yurt’un Sesi köşesi) yer verdiğimiz bu bildiride altını bir kez daha çizdiğim bölümler şöyleydi: “Suriyelilerin daha özgür, daha adil ve daha müreffeh bir yaşam sürmesini, en az onlar kadar isteriz. Bunun için bu ülkenin ilerici güçlerine, aydın birikimine, en başta sömürgeciliğe karşı vermiş oldukları mücadelenin tüm mezhep ve inançlardan insanlar arasında yaratmış olduğu kardeşlik duygusuna güveniyoruz.
23.07.2012
“Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü TİGEM, Atatürk (Yalova), Hatay, Karaköy (Samsun), Sakarya ve Tahirova (Balıkesir) Tarım İşletmeleri’ni de 30 yıllığına kiraya vereceğini açıkladı. Tarım-İş Genel Başkanı Bedrettin Kaykaç ise işletmelerin özel sektöre kiraya verilmesinin yanlış bir uygulama olduğunu belirtiyor.
11.07.2012
CHP'DEN BANKACI ADAYLAR l Fedai Toyran: Şekerbank kökenli olan Toyran, Şekerbank'ın iştiraki SBN Sigorta Acenteler ve Kurumsal Pazarlama Müdürlüğü görevinde bulundu. l Müslim Sarı: Merkez Bankası Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nde görev yaptı. l Kenan Şimşek: İstanbul 3. bölgeden aday olan Şimşek Merkez Bankası uzmanlarından.
13.04.2011
Mart ayı boyunca 737.285 kişi chp.org.tr’ye girerek gündemi takip etti, fikrini paylaştı, seçmen listesinde adını kontrol etti, CHP’nin seçim videolarını izledi, birbirleri ile paylaştı.
06.04.2011
Fikret Bila / Milliyet “CHP’nin 13. katı” CHP’nin Basın-Propaganda Merkezi’nde konuşuyoruz Erdoğan Toprak’la. CHP Genel Merkezi’nin 13. katı. Seçim kampanyası buradan yürütülüyor. Hummalı bir çalışma var...
06.04.2011
Kılıçdaroğlu: “Yeni projelerimiz var. Onların ezberlerini tamamen bozacağız. Merak ediyorlar, belki dilleri tutulur milletin karşısına çıkınca. Sadece dilleri değil, akılları da tutulacak”
28.03.2011
Basılmamış kitaplar imha ediliyor. Aklı olanların aklına gelmeyecek bir şey, ancak şeytanın aklına gelebilecek bir şey. Hem ‘Demokratikleşiyoruz’ diye övüneceksin, hem de kitap toplatacaksın. Bu ülkenin başbakanıysan bunları görmezlikten gelemezsin. İşine gelince en ağır eleştirileri getiriyordun yargıya. İki bakanın kadar cesaretinin olmadığı çıktı ortaya. Sen çağdaş bir ülkeye başbakan olamazsın.
28.03.2011
RTÜK'te 'kırbaç' kavgası Sudan'da pantolon giyen kadına verilen kırbaç cezasına ilişkin haberi yayımlayan televizyon kanalından savunma istendi. Fırat Kozok
15.03.2011
CHP 'Sivil Toplum' projesini basınla paylaştı. 'Özgür İnsan Kardeşçe Yaşam' projesinin özünü, 'düşüncelerin, devlet ile 'her türlü cemaat' baskısı olmaksızın, örgütlülük içinde ve özgürce ifade edilmesi' oluşturuyor.
15.03.2011
Sağlık çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde dün Ankara’da, sağlıkta özelleştirmelere karşı ‘Çok Ses Tek Yürek’ mitingi düzenledi. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Eriş Bilaloğlu, halkın desteğini beklediklerini belirtirken, taleplerinin karşılanmaması durumunda, sağlık çalışanlarının greve gideceğini ifade etti. Bilaloğlu, “Halka sesleniyoruz, bize güvenin. İsteklerimiz ortak. Herkese sağlık, güvenli gelecek istiyoruz” dedi.
15.03.2011
Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Genel Başkanı Dr. Turhan Tuncer, tarımsal desteğin azaltılmasıyla 2010 yılında cumhuriyet tarihinin ithalat rekoru kırıldığını söyledi. Tuncer, Kuzey Afrika'dan başlayarak yayılan isyanların gıda fiyatlarındaki artışı tetiklediğini belirterek, bunun daha büyük endişe ve korkuların kaynağı olacak uyarısında bulundu.
14.03.2011
13 milyon vatandaş yoksulluk sınırının altında. Ülkemizde gelir dağılımı adaletsizliği katlanarak artıyor. Başbakanlaık Türkiye İstatistik Kurumu'nca açıklanan son araştımaya göre, üretilen gelirin dağılımında adaletsizlik artıyor. En zengin % 20 ile en fakir % 20 toplum kesimleri arasındaki fark 8,5 kata yükseldi.
28.02.2011
Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili aday adayı Fedai Toyran, gazetemize bir nezaket ziyaretinde bulundu. Yeni Tokat Gazetesi
22.02.2011
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Turhal şube başkanı Feramuz Toyran ve dernek yönetimi ;Adalet ve Demokrasi; etkinlikleri kapsamında suikast sonucu şehit düşen gazeteci Uğur Mumcu, Muammer Aksoy ve Cumhuriyet-Demokrasi şehitlerini anmak için konferans düzenledi. Düzenlenen programda emekli tuğgeneral Osman Özbek, Türkiye Nereye Götürülüyor ve Çıkış yolları;adlı konferans verdi. Turhal inceler düğün salonundaki etkinliğe yaklaşık olarak 5 yüz kişi dinleyici olarak katıldı.
10.02.2011
Ülkemizde her 100.000 in üzerinde yaralamalı ve ölümlü kaza trafik kazası gerçekleşiyor. Bu kazalarda kaza anında ve sonrasında yaklaşık 6000 kişi yaşamını yitiriyor. Yaklaşık 200.000 kişi yaralanıyor, bir çoğu sakatlıkla yaşamak zorunda kalıyor. Bu kazaların yarattığı manevi tahribatta ölçülebilecek gibi değil.
06.02.2011
Gazetemizin anket sitesinde 15 Kasım 2010 tarihinden itibaren devam eden siyasi partilerin anket yoklamasında 31Aralık 2010 tarihi itibarı ile çıkan sonuçlara göre CHP'si adayları arasında Fedai TOYRAN 1. oldu.
05.01.2011
Tokat nüfusunun % 30 u yeşil karta muhtaç olmuş durumda. Her ne kadar 2010 yılı içinde bu sayı 105.000 lere gerilemiş ise de muhtaçlık sorunu devam ediyor. Zaten, seçim öncesi 188 bine ulaşan sayının 2 yıl içinde 105 bine gerilemesi de şaşırtıcı.
30.12.2010
Cumhuriyet yazarı Bekir Coşkun bugünkü yazısında “ülkenin ciddi sorunu” olarak gördüğü “yalaka” tipinin portresini şöyle çizdi:
29.12.2010
Sitede yayınlananlar ABD yönetimini zorda bırakıyor Wikileaks sitesinin yayınladığı Amerikan yönetimine ait iç yazışmalarda, Türkiye'de hükümet ve bürokratlara çeşitli eleştiri ve iddialar yöneltiliyor. Şimdilik sadece küçük bir bölümü yayınlanan yüzlerce yazışma içinde Ankara'daki büyükelçilikten Dışişleri Bakanlığı'na 2004'ten itibaren geçilen çok sayıda rapor ve bilgi notu var.
29.12.2010
Yeni Tokat Gazetesinin anketi sonuçlandı Anket de Fedai Toyran 1. durumda. Hemşehrilerimizin ilgi ve desteğine teşekkür ederim.
29.12.2010
Sevgili üniversite öğrencileri, Sizler çok zorlu ve uzun bir yolculuk sonunda üniversite eğitimine başlama olanağına kavuştunuz. Yaşamınızın bu noktasında yeni zorluklarla da tanışmaya başladınız. Bu zorlukların başında da konaklama sorunları geliyor. Bir çoğunuza yurt -istediğiniz halde- çıkmadı. Çıkmadı diyorum, bu durum tam bir öğrenci milli piyangosoudur. Hala anımsarım, bana da 1983 yılında okulumuz açıldıktan 3 ay sonra çıkmıştı da çok sevinmiştim.
10.09.2012
Kısa adı Fatih Projesi olan “Fırsatları Araştırma, Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” kapsamında 17 ildeki 52 okula, 13 bin tablet bilgisayar ve 500 akıllı tahta dağıtıldı.
10.02.2012
T24 - NATO Genel Sekreteri Rasmussen, Rusya ve İran'ın karşı çıktığı füze savunma sisteminin Türkiye'de konuşlandırılması talebinin Ankara'dan geldiğini söyledi.
10.02.2012
T24 - Eski MİT mensubu Cevat Öneş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski MİT müsteşarı Emre Taner ve eski MİT üyesi Afet Güneş'in KCK operasyonlarından dolayı ifadeye çağrılmasının “hayırlı olacağının” altını çizdi. Öneş, "Bir savcı böyle bir yaklaşım gösteremez. Hatta bir mahkeme, bir hakim bile böyle bir yaklaşıma giremez. Bu olayı ‘ikinci Uludere olayı’ diye adlandırıyorum. Hükümet diyalog yoluyla çözüme ağırlık verdiği konsepti bir kenara bırakıp yerine güvenlik tedbirleri ağırlıklı bir konsepte geçiş yapmıştı. Sonucu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Yapılanın yanlış olduğu görülmüştür ve yanlıştan dönülecektir" dedi.
10.02.2012
Devlet Sırrı Kanunu Tasarısı, yaklaşık 4 yıldır hükümetin gündeminde bulunuyor. 12 Haziran seçimlerinden önce Genel Kurul'dan geçmediği için geçen yasama döneminde kadük olan tasarı, hükümet tarafından bir kez daha TBMM gündemine getirildi. 11 asıl, 2 geçici, 1 de “yürürlük” olmak üzere toplam 13 maddeden oluşan tasarıda soru işaretleri yaratan ve tartışmalara yol açması kaçınılmaz görünen hükümler bulunuyor. Tasarının hangi ihtiyaçtan kaynaklandığı ve içeriğine ilişkin durumu soru ve yanıtlarla incelemeye çalışalım.
10.02.2012
Güngör Hoca, 2012 yılında başımıza gelecekleri yazıyor.... Felaket tellalı olmak istemem. Hele yılın ilk günlerinde kimseyi üzmek istemem ama... Dolar da, faiz de, enflasyon da yükselecek. Görünen köy kılavuz istemiyor. Olan bitene bakınız. Bu yıl ekonomide neler olacağını sizler de görebilirsiniz...
06.01.2012
Maraş Katliamı’nın 33. yıldönümünde, olaylardan 15 gün kadar sonra kente gönderilen senato heyeti içinde yer alan eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş, yaşananları tek kelimeyle özetledi: “Faşist bir plandı.” Güneş, o döneme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Katliamın göz göre göre geldiğini belirten Güneş, MİT’in hükümete konu ile ilgili hiçbir istihbarat vermediğini söylerken, bilgi bir yana, Maraş’taki katliama bizzat katkı yaptığını söyledi.
22.12.2011
Maraş Katliamı iki solcunun öldürülmesiyle başladı. Katliam 23 ve 24 Aralık 1978'de gerçekleştirildi. Katliamın hazırlık süreci 8 ay öncesine kadar gitmektedir.
19.12.2011
Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil'den çok konuşulacak bir yazı daha. İstiklal savaşı filan yok, hepsi dümen! Punta’da bayram vardı. Yunan ordusu Pasaport’tan karaya çıkmış, İzmir Metropoliti Hrisostomos etekleri zil çala çala koşmuş, haçıyla takdis edip, “evlatlarım, ne kadar Türk kanı içerseniz, o kadar sevaba girmiş olacaksınız” diyerek yere kapanmış ve ilk ayak basan Yunan albayının çizmelerini öpüyordu.
05.12.2011
Ergenekon soruşturması ve davaları süreci 12 Haziran 2007'de bir ihbar üzerine Ümraniye'de bir eve yapılan baskınla başladı. Aradan geçen yaklaşık 4,5 yılda seri gözaltı operasyonları ve tutuklama kararları birbirini izledi. Ancak çeşitli dalgalarda gözaltına ve yıllardır tutuklu olan hiç kimse hakkında hâlâ sonuçlanmış tek dava bile bulunmuyor.
28.11.2011
 7 

   MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün GÜNLÜĞÜNDEN

Tarihte bugün Atamızın faaliyetleri için ve merak ettiğiniz her gün için lütfen tıklayınız.

Atatürk takvimi, portre ve slaytları için lütfen tıklayınız.

  

             


CDF SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
CDF SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. ile AVİVASA SİGORTA A.Ş.

işbirliği ile

Bireysel ve toplumsal tasarrufların artırılması,
kişisel mali güvencelerin sağlanarak,
küçük tasarrufların yüksek getirilerle değerlendirilmesi suretiyle

gelecekte mali refah sağlanması amacıyla sizlere hizmet sunmaktadır.

Hayat sigortaları ve Bireysel Emeklilik alanında çalışmak üzere kurulmuştur.

Her türlü talep ve isteklerinizi 

duygu.eksi@cdfsigorta.com

mail adresi ile irtibata geçebilirsiniz.

A8 SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİA8 SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. 

      Her türlü sigortalar konusunda, kurumsal ve bireysel tüm müşteri gruplarının ihtiyaçlarını tespit etmek, risklere uygun sigorta ürünlerini bulmak ve en uygun koşullarda yapılmasını sağlamak için kurulmuştur.                         
Çalışmalarını, ulusal ve uluslararası tüm Sigorta Şirketleri, Reasürans Şirketleri ve ihtisas Brokerleri ile işbirliği yaparak sunmaktadır.


KAMU İHALELERİ

MONOPOL ANALİZ FİNANS DANIŞMANLIK VE TİC.LTD.ŞTİ.


       
        Kamu İhale Kurumu kurul kararları ile ihalerle ilgili yargı kararları, uygulamalar, konu ve yıllar itibariyle ayrışmış olarak bu sitede...
        İhaleler ile ilgili merak ettiğinşz her türlü destek için...  

http://kikkararlaribankasi.com/
FİNANS GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret1147601
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 23° 13°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.65213.6667
Euro4.29594.3131
Üyelik Girişi