Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Saat
Site Haritası

Anasayfa

Her ülkede her dönemde iktidarlar medyadan şikayet eder. Buna karşılık muhalefet, medyanın, medya özgürlüğünün yanında yer alır. İktidarla muhalefet yer değiştirdiklerinde, parti farkı pek olmaksızın, yine aynı manzara devam eder. Bu adeta bir kuraldır. Ama ülkedeki demokratik rejim, medya özgürlüğünü siyasal iktidarlara karşı korur: Anayasalar, yasalar, yargı erki, muhalefet partileri bu korumanın güvenceleridir.
16.12.2011
Selçuk, Türkiye'nin hâlâ kurtulmaya çalıştığı 1982 Anayasası için, 2000-2001 Adli Yıl açılış konuşmasında da “polis tüzüğü” benzetmesi yaptı.
05.12.2011
“Avanta kömür” muamelesini ıslıklayan taraftarı para cezasına çarptırıp, bi daha stada sokmayacaklarmış... Halbuki, para cezasına çarptırılıp, stada sokulmaması gerekenler başkaları!
21.01.2011
Türk kamuoyundan kaçırılan ve saklanan deniz feneri davasında ağır da olsa gelişmeler yaşanıyor. 2 yılı aşkın süredir iddianame bile hazırlanamasa da bazı gelişmeler olması, hukukun üstünlüğü ve halkımızın inanç ve duygularının sömürülmesinin önlenmesi açısından yine de önemli.
29.12.2010
Şeker - İş Turhal Şube Başkanı Mehmet Elvan Yılmaz, Danıştay tarafından şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı alınan durdurma kararının herkese hayırlı olmasını diledi.
22.02.2011
"Kurtuluş Savaşı ile İlgili İngiliz Belgeleri" adlı kitabın yazarı Gotthard Jaeschke, VI. Sultan Mehmet Vahdettin'in İngiliz dostluğunu kazanmak için "İngilizlere yalvarıp yakardığını" belirtmiştir. Sina Aksin de, "İstanbul Hükümetleri ve Milli Mücadele" adlı kitabında Vahdettin'in İngilizlerle ilişkilerini anlatırken, "Yalvaran Bir Padişah" başlığını kullanmıştır. Belgeler, G. Jaeschke'nin ve S. Akşin'in bu değerlendirmelerini doğrulamaktadır. Akşin, Vahdettin'in aşın İngilizciliğini, "Saray, kurtuluşu İngiliz İmparatorluğu ile bütünleşmekte görüyordu; çünkü halife sıfatı ancak bir Müslüman imparatorluk camiası içinde anlam ve değer taşıyabilir, dolayısıyla saygı görebilirdi" diye açıklamıştır.
24.05.2013
İtaat= Boyun eğme, buyruğa uyma. İhanet= Hıyanet, hainlik.Dünya kültüründe “itaat” ile “ihanet” zıt kutupların keskin fiilleridir. Bu iki fiil, insan onuruna/insan fıtratına ters düşen eylemlerdir. İtaat eden de ihanet eden de iki dünyada kendine yatacak yer bulamaz! Bize öyle öğrettiler! Ortadoğu kültüründe “itaat” ve “ihanet” çoğu kez iç içe geçer. İtaat eden aynı zamanda ihanet edendir!
22.03.2013
Benim gibilerin taşıdığı genel kanı: Silivri Davaları, bir yönü ile, “1 Mart Tezkeresi Oylaması” sırasında sessiz kalan TSK’nın ABD tarafından yeniden kurgulanmasıdır. Yıllarca işbirliği yaptığı, komünizme karşı omuz omuza mücadele verdiği, yaptığı darbelere destek çıktığı, en azından köstek olmadığı müttefik TSK’nın kendisini, ona göre çok önemli bir dönemeçte aksine söz verdiği halde, yalnız bırakmasını ABD asla affetmeyecekti, nitekim öyle de oldu!
16.03.2013
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürüldüğü iddialarını sahiplenen AKP ve yandaş basının çıkardığı onca gürültüye rağmen Adli Tıp raporu suikast iddialarını çürüttü. Özal'ın naaşında yapılan incelemelerde iddia edilenin aksine Özal’ın zehirlenmediği ortaya çıktı. Özal’ın bedeninde tespit edilen maddelerin zehirlenme sonucunda ölüme yol açacak dozda olmadığına karar verilirken, Adli Tıp 1. İhtisas Kurulu’nun yayınladığı rapora göre, naaşta tespit edilen 4 maddenin Özal'ın zehirlenme sonucuna ölümüne yol açan maddeler olmadığı sonucuna varıldı.
10.12.2012
Kılıçdaroğlu, ekonomi paketlerini şu sözlerle anlattı; “Ekonomik paketimiz sadece CHP içinde değil, değişik akademik, iş ve sivil toplum örgütleriyle yaptığımız görüşmelerin sonunda olgunlaştırdığımız bir çalışmadır. Ekonomide temel sorunlara çözüm üreten bir çalışma. Çalışmamızın 3 temel ayağı var,
20.04.2011
Yalanla eğitilmiş, yalanla büyütülmüş, yalana inandırılmış, yalandan medet ummuş, yalanla yükselmiş insanların ülkesiyiz. Bu toplumda makbul olan kendi gibi olmak değil “mış gibi” yapmaktır. Yalan siyasal retoriğin parçası olduğu kadar gündelik yaşamımızın da içindedir. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar deyişi, toplumsal gerçeğimizin ifadesi, yalana sığınmanın da gerekçesidir. Onuncu köyü arayıp bulmak hiç de kolay değildir ve muhtemelen coğrafi sınırlarımız dahilinde olmadığı gibi zihniyet dünyamızda, etik anlayışımızda da öyle bir köy yoktur.
11.07.2012
Suriye politikamızın bazı yanlışlar içerdiğini ilk günden beri yazmaya ve söylemeye çalışıyorum. Hata şuydu; iktidar, Kuzey Afrika’dan başlayıp sonunda Suriye’ye kadar dayanan ve Batılı ülkelerin “Arap Baharı” adını verdiği sürecin çok kısa sürede Esad’ın da başını yiyeceğini hesaplıyordu. Tunus’ta Zeynel Abidin Bin Ali, Mısır’da Hüsnü Mübarek, Libya’da Muammer Kaddafi nasıl gittiyse Beşar Esad’ın da fazla direnemeyeceği sanılıyordu.
26.06.2012
2011’de Wall Street Journal’a verdiği demeçte aynen şunları söylüyor Lewis: “Türkiye’de gidiş, artan biçimde İslamlaşmaya doğru. Hükümetin böyle bir niyeti var ve çok ustaca Türk toplumunun çeşitli kısımlarını ardı ardına devralıyor. Ekonomi, iş dünyası, akademik topluluk, medya ve şimdi, geçmişte cumhuriyet rejiminin kalesi olan yargıyı ele geçiriyorlar. İran gittikçe demokratikleşirken, Türkiye her geçen gün biraz daha İslamlaşıyor. On yıl içinde Türkiye ile İran’ın (siyasal rejim açısından) yer değiştirmeleri sürpriz olmayacak.”
30.04.2012
Milliyet gazetesi yazarı Can Dündar, 'Kızıldere'nin 40.yılında Mahir'le...' başlığındaki yazısında Mahir Çayan'ı ve arkadaşlarını yazdı
29.03.2012
Sakarya’nın, Kocaali ilçesi Ortaköy’e bağlı 7 köy satışa çıkarıldı. Bir ‘fındıkla’ başlayan kredi yolculuğunda köylüler devlet ve banka kıskacında topraklarını kaybetti.
04.01.2012
CHP 12 Haziran seçimlerinde aradığını bulamadı. CHP'nin birinci parti çıkacağını beklemiyorlardı ama en azından % 30 civarında oy almayı umuyorlardı, ama olmadı. AKP iktidar imkanlarını çok iyi kullandı ama seçim sonucunu sadece buna bağlamak doğru değil. Hakkını verelim, AKP yıllardır halkın içinde her gün seçim varmış gibi çalışıyor.
16.06.2011
CHP seçim öncesi projelerini açıklamaya devam ediyor. CHP'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda açıklamayı uygun gördüğü "Çocuk Politikaları Raporu"nda çocuklar için bütçede ekstra başlık açılması, "çocuk merkezleri" kurulması, "gezici oyuncak kütüphaneleri" var... Raporu tanıtan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın "3 çocuk" telkinine de yanıt verdi.
25.04.2011
Leleler’i çok iyi tanırım, Anadolu’nun köy ve kasabalarından yüzlercesinin akıllara durgunluk veren trajik aile hikayelerine şahit oldum, her biri Anadolu gerçeği dipsiz yoksulluk öyküleri içinde büyümüş. Tarifsiz yoksulluklarının mucizelere dönüştüğüne de dünya gözlerimle şahidim. En sert toplumsal gerçekçi romanların konusu olabilecek bir yığın trajik hikaye, çoğu darmadağınık aile faciaları içinde büyüyüp, bir zaman sonra cemaat okullarına alınıp, doktor, savcı, hakim oldukları da bir başka yönüyle ‘iyilik’ ve ‘insanlık’ masalı.
16.07.2012
Bu, kendisine aşkından gözleri kör olmuş ülke için bir kez daha utanma vaktidir. Bahçelievler'de silahsız yedi genci hunharca öldüren katillerden yakalanabilenler "Dünya Hukuk Günü"nde serbest bırakıldı! Böylece, daha önce bırakılan diğer katiller ve uğursuzlarla Bahçelievler katliamı katillerinin durumu eşitlenmiş oluyor. Vatandaşını korumayan, katilini yakalamayan, yakaladığına hak ettiği cezayı veremeyen bir ülkenin icat ettiği adalet bu kadar oluyor demek ki: Katillere eşitlik!
11.07.2012
Özgürlüğün ve umudun ülkesi Herkesin Türkiye’si | CHP 2011 Seçim Bildirgesi
03.05.2011
Gençlik ve Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaz aylarında 9 ayrı ilde açılacak açılacak kamplarda 6 yıldan beri yapılan karma uygulamadan vazgeçilerek, kız-erkek ayrımı getirildi.
24.05.2012
'Devlet Hastanesi’ne hemodiyaliz ünitesi açılırken, sadece basına poz verenlerden değildi, çevre köy ve mezralardan sayısız böbrek hastasının taşınmasına bizzat yardımcı oldu' T24
18.05.2012
Kılıçdaroğlu: “Başbakan 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde Türkiye’deki medyanın fotoğrafına bakarak medya dünyasından özür dilemelidir” 31 Mart 2011 itibarıyla, cezaevlerinde 61’i tutuklu 7’si hükümlü olmak üzere toplam 68 basın emekçisi bulunuyor. Son tutuklamalarla, cezaevlerindeki kadın gazeteci sayısı10’a yükseldi. 31 Mart 2011 itibarıyla, hapis cezası istemiyle davası devam eden basın emekçisi sayısı 32’dir.
03.05.2011
Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerinin, Mis ve İmam Adnan Sokak’taki kafelerden çift kişilik koltukları kaldırmalarını istediği öne sürüldü. Kafe çalışanları, “Bu olay bize otobüste öpüşme olayını çağrıştırdı” dediler.
17.05.2011
Türk televizyonları, Türk gazeteleri Tunus, Mısır, Libya, Bahreyn, Suriye, hatta İran’da yaşanan “halk kalkışmaları”nı oldukça detaylı veriyorlar ama Güneydoğu’da yaşanan “halk kalkışması” medyada nedense hak ettiği yeri bulamıyor.
17.05.2011
HES lisansına iptal kararı Derelerin Kardeşliği Platformu Dönem Sözcüsü Ömer Şan, Ankara 8. İdare Mahkemesinin, Artvin Demirdöven Hidroelektrik Santrali (HES) projesinin üretim lisansını iptal ettiği bildirildi.
28.02.2011
Sevgili üniversite öğrencileri, Sizler çok zorlu ve uzun bir yolculuk sonunda üniversite eğitimine başlama olanağına kavuştunuz. Yaşamınızın bu noktasında yeni zorluklarla da tanışmaya başladınız.
11.01.2011
Yeni yılda, çeşitli vergi ve harçlar ile cezalar, yüzde 10,26 oranında artacak. Gelir ve Kurumlar Vergisi toplam vergi gelirlerinin % 30 unu, KDV-ÖTV ve benzeri dolaylı -adaletsiz- vergilerin oranı % 70. Buna rağmen AKP hükümeti, "vur abalıya" anlyışına devam ediyor.
17.11.2011
Fedai TOYRAN 19.02 2011 taarihinde CHP Tokat İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısı ile Tokat'lıların vekilliğine talip oldu.
21.02.2011
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Turhal Şubesi Adalet ve Demokrasi etkinlikleri kapsamında suikast sonucu öldürülen gazeteci Uğur Mumcu ve Muammer Aksoy konferans düzenledi.
22.02.2011
CHP Tokat Milletvekili aday adayı Fedai Toyran, “İlke ve hedeflerine inandığım partimin ilke ve değerlerine yakışır biçimde halkla bütünleşerek el ele yoksulumuzla, işsizimizle birleşerek şehrime, ülkeme hizmet etmek istiyorum. Bu inançlarım doğrultusunda sizlerinde desteğiyle vekilliğinizi istiyorum’’ dedi.
21.02.2011
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yönetim anlayışını anlatırken “Artık ikinci adamlık dönemi bitti. Kimse kendini ikinci adam görmesin, ikinci adamı halk seçer. İl başkanları kahvede oturmayacak, MYK’deyim milletvekilliğim garanti dönemi de bitti” dedi. Kılıçdaroğlu, parti içi tartışmalarla ilgili olarak da “Kısır tartışmaların içine girenleri kimse kusura bakmasın partide tutmayacağım” uyarısında bulundu.
19.07.2012
Bildiride, CHP'nin, Türkiye'nin özgürlük ve demokrasi yolunda attığı tüm büyük adımların öncüsü olduğu belirtildi. CHP'nin ilk hedefi Türkiye'de hukukun üstünlüğünü tam olarak gerçekleştirerek, yönetimin her türlü keyfiliğine son vermektir. İnsan hak ve özgürlükleri yargı bağımsızlığı sağlanarak hukuk devletinin teminatı altına alınmalıdır.
19.07.2012
“Türkiye’ye terörle mücadelesinde o kadar kaynak ayırmamıza rağmen AKP hükümetinin bakanlarından hiç yardımcı olmadığımız yolundaki sözleri işitmek en hafifinden söylemek gerekirse çok tuhaf.” Cumhuriyet'ten Leyla Tavşanoğlu'nun haberine göre bu sözler Beyaz Saray’dan üst düzey bir görevliye ait. Besbelli Cemil Çiçek’in terörle mücadelede ABD’den yeterli destek alınmadığı sözleri üzerine Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun onu destekler biçimdeki konuşmaları Obama yönetimini rahatsız etmiş.
27.05.2011
Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulunuyor. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları: Seçimde Düzce, Elazığ, Kütahya ve Batman beni hayal kırıklığına uğrattı Yağmur yağsa CHP'den bildiler Zamanı geldiğinde kişiler koltuğu bırakmalı
17.06.2011
http://www.facebook.com/home.php#!/home.php?sk=group_157545544304126&ap=1 ADRESİNDE SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZ İLE İLGİLİ HABERLERİ BULABİLİRSİNİZ.
27.05.2011
 9 

   MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün GÜNLÜĞÜNDEN

Tarihte bugün Atamızın faaliyetleri için ve merak ettiğiniz her gün için lütfen tıklayınız.

Atatürk takvimi, portre ve slaytları için lütfen tıklayınız.

  

             


FİNANS GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret1162337
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 27° 20°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.26276.2878
Euro7.37427.4038
Üyelik Girişi