Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Saat
Site Haritası

Anasayfa

Önce Diyarbakır’a geldim. Şırnak’a gidebilmem için Cizre’ye, oradan başka bir araçla Şırnak’a gitmem gerektiğini öğrendim. Karayoluyla gitmekten vazgeçtim. Diyarbakır kolordu’da üç-dört gün helikopter bekledim. Sonunda Sikorsky’yle hareket ettim.
Küçük ve azgelişmiş ülkeler ise “Bu coğrafyanın kaderi”, “Emperyalizmin, dış ve iç düşmanların oyunları”, “Bu yöneticilerle bu kadar oluyor”, “Bu halkla bu kadar oluyor”, “Bizim zaten gücümüz ne ki” diye, aslında hepsi bir ölçüde doğru da olabilecek ama sorumluluğu yöneticilerden başkalarına atan sloganlarla avunur, bunların oluşturduğu fırtınalar önünde sürüklenir gider.
04.09.2012
29.08.2012
Şu günlerde ise Suriye bir yanardağ gibi ülkemizi büyük bir ateşe atacak şekilde lav püskürtmeye devam ediyor. Bu nedenle bizlerin Suriye’yi tanıması ve incelemesi gerekmektedir. Rakamlara bir bakalım:
Alman parlamentosunda verilen bir soru önergesi nedeniyle hükümet, istihbarat örgütlerinin Suriye raporlarını açıkladı. Raporda El Kaide'nin Suriye'nin her yerinde faaliyet gösterdiği belirtildi. Raporlarda, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana Suriye'de meydana gelen 90 saldırının El Kaide bağlantılı aşırı İslamcı grupların işi olduğuna yer veriliyor.
14.08.2012
24.07.2012
Cebimizi Yakacak Düzenlemelere Dikkat!Bizler yaptığımız işlemin, oturduğumuz çevrenin, gittiğimiz yerin, baktığımız ve dinlediğimiz şeyin pek farkında değiliz. Örneğin kaç kişimiz banka ekstrelerini inceliyor? Pos fişlerine bakıyor? Kaç kişimiz faturalarını her yönüyle kontrol ediyor? Farkında olmadığımızı düşündüğümüz bazı gelişmeleri dikkatinize getiriyoruz.
7.2'lik Van Depremi sonrasında gündeme gelen ve 6 aylık sıkı bir çalışma sonrasında hazırlanıp geçtiğimiz hafta Meclis'ten geçen, kentsel dönüşüm olarak bilinen 'Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı' ile birlikte Türkiye genelinde 20 yılda 14 milyon konutun elden geçirilmesi planlanıyor.
29.05.2012
25.05.2012
Türkiye'nin özünden uzaklaştırılmış parlamenter düzeninin değiştirilmesine ilişkin tartışmada “başkanlık” sisteminin hemen ardından “yarı başkanlık” sistemi önerileri de gündeme geldi. Hatta, Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Yürütme Kurulu'nun “geçiş dönemi için daha uygun olacağı” düşüncesiyle iktidar partisindeki ibrenin “yarı başkanlık sistemine kaydığı” haberlerini de okuduk.
Nisan ayı enflasyonu, beklendiği gibi yüksek geldi ve yüzde 1.5’u aşarak yıllık bazda yüzde 11’i geçti. Bu uzun zamandır ilk kez oluyor. Nisan fiyat artışlarında, yeni sezon nedeniyle giyimdeki yüzde 13’lük fiyat artışı başrolde görünse de, aile bütçelerindeki payı itibarıyla doğalgaz, elektrik zamları sonuçta daha etkili oldu. Özellikle enerjide dışa bağımlılık, enflasyonu aşağı çekmede ciddi bir engel…
23.05.2012
04.05.2012
İstanbul- Cumhuriyet'in 100'üncü yılı olan 2023'te gayri safi yurt içi hasılasını (GSYH) 2 trilyon 64 milyar dolara çıkararak en büyük ilk 10 ekonomi arasına girmeyi, kişi başına düşen milli gelirini de 25 bin 76 dolara çıkarmayı hedefleyen Türkiye, 2011'de yüksek büyüme hızına rağmen, bir basamak gerileyerek 18'inci oldu.
Cumhuriyet yazarı Nilgün Cerrahoğlu bugünkü “Ortadoğu’da Hep Aynı Oyun” başlıklı yazısında, CIA’nın eski Ortadoğu bölge şefi Robert Baer’in kitabından hareketle Ortadoğu’da oynanan oyunları şöyle anlattı:
20.04.2012
15.04.2012
... 17 ...

   MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün GÜNLÜĞÜNDEN

Tarihte bugün Atamızın faaliyetleri için ve merak ettiğiniz her gün için lütfen tıklayınız.

Atatürk takvimi, portre ve slaytları için lütfen tıklayınız.

  

             


FİNANS GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret1214986
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.542018.6163
Euro18.425918.4997
Üyelik Girişi