Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Site Menüsü
Saat
Site Haritası

Anasayfa

'Parasız eğitim'e polis müdahalesi Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı İstanbul Üniversitesi'nin akademik yılı açılışında protestolar vardı. Roman çalıştayında 'Parasız eğitim' itedikleri için 600 gün tutuklu kalan Berna ve Ferhat da oradaydı.
"Hem Baba Bush hem de Oğul Bush, Arap ülkelerindeki rejimleri değiştirmenin askeri kuvvet yoluyla olacağını düşünüyordu. Ancak, Obama yönetimi taktik değiştirdi. Bu ülkelerdeki halkı harekete geçiriyor, onlarla işbirliği yaparak savaşlarında yardım ediyor. Bu, 'yeni müdahalecilik' doktrinidir.” Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın
13.10.2011
11.10.2011
Yürürlükte bulunan 1982 Anayasası zaman içinde çok önemli değişikliklere uğradı. Yazıyı rakamlara boğmak istemem ama, ciddi bir dönemin öncesinde olduğumuz için 1982 Anayasası neye dönmüş; dökümünü yapmakta fayda var. 177 maddelik 1982 Anayasası’nın 113 maddesi değiştirildi. İlki 1987, sonuncusu Mart 2011 olmak üzere, tam 17 kez küçük ya da büyük anayasa değişikliği yapıldı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız ve Gazprom'un yaptığı 'Batı Hattı'ndan özel sektör gaz ithal edecek' açıklamasını değerlendiren CHP'li Ali Rıza Öztürk, 'Yeni zam kapıda' dedi. Elektriğin yarısının doğalgazdan üretildiği, elektrik zammının da doğalgazı izleyeceği belirtildi.
11.10.2011
05.10.2011
Cumhuriyet, Kürt sorununu iki temel icraatla çözmek istedi: Eğitim ve toprak reformu. Toprak reformu yapmaya Atatürk’ün bile gücü yetmedi. İnönü kalkıştı, CHP bölündü; DP ortaya çıktı. Ve doğru düzgün bir toprak reformu yapılarak bölgenin feodal yapısı kırılamadı. Şeyhe, şıha karşı tek umut eğitimdi. Kürt çocukları devlet okullarında okudu. (Örneğin Kemal Burkay Köy Enstitüsü mezunudur.)
Biz, “Erdoğan talimat verdi, Güney Kıbrıs’a elektriğini bile veriyoruz !” diye yandaş basınca uyutulurken aynı tarihlerde Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, Güney Kıbrıs Rum Hükümeti’yle silah anlaşması yapıyordu.
30.09.2011
23.09.2011
Kılıçdaroğlu: “Halkımızın büyük özlem duyduğu aydınlık, bağımsız, özgür, mutlu Türkiye, partimizin de hedefi olan Türkiye’dir.”
Bütün [Batılı] medya, Güney Suriye’de 17 Mart tarihinde patlak veren protesto hareketlerini, en başından beri çarpıtma ve yönlendirme ve çarpıtma çabası içinde oldu. Batı medyası Suriye’deki olayları, Tunus’tan Mısır’a ve Libya’dan Suriye’ye kendiliğinden yayılan geniş bir Arap demokrasi hareketinin parçası olan protesto hareketleri olarak sundu.
09.09.2011
18.08.2011
Cumhuriyet Gazetesi Bilim Teknik yazarı Prof. Dr. Celal Şengör, “Günümüz Dünyasında En Büyük Tehlike: Yobaz - Liboş Ortaklığı” adlı yazısında Sam Harris'in “The Moral Landscape” (Ahlaki Peyzaj) adlı eserine yer verdi. Harris, 'çok yaygın bir yanlışı düzeltmek amacıyla ele aldığı bu eserinde insan değerlerini bilimin tayin edemeyeceği ve dolayısıyla dinlere gerek olduğu' konusuna vurgu yapıyor.
Usta gazeteci Ignecio Ramonet, Medyanın Zorbalığı kitabında Batı basınının nasıl politik bir enstrümana dönüştüğünü çok ilginç örneklerle anlatır. Özellikle Doğu Avrupa'da sosyalist düzenlerin çözülüşünde merkez medyanın adeta bir savaş aygıtı gibi kullanılmasını eleştirir. Mesela, Romanya'daki Çavuşesku rejiminin ülkede katliam yaptığı algısının, Batı basını tarafından nasıl yaratıldığını açığa çıkarır.
16.08.2011
16.08.2011
... 35 ...

   MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün GÜNLÜĞÜNDEN

Tarihte bugün Atamızın faaliyetleri için ve merak ettiğiniz her gün için lütfen tıklayınız.

Atatürk takvimi, portre ve slaytları için lütfen tıklayınız.

  

             


SİGORTA GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret1253737
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Üyelik Girişi