Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Site Menüsü
Saat
Site Haritası

Anasayfa

Şeker - İş Turhal Şube Başkanı Mehmet Elvan Yılmaz, Danıştay tarafından şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı alınan durdurma kararının herkese hayırlı olmasını diledi.
"Kurtuluş Savaşı ile İlgili İngiliz Belgeleri" adlı kitabın yazarı Gotthard Jaeschke, VI. Sultan Mehmet Vahdettin'in İngiliz dostluğunu kazanmak için "İngilizlere yalvarıp yakardığını" belirtmiştir. Sina Aksin de, "İstanbul Hükümetleri ve Milli Mücadele" adlı kitabında Vahdettin'in İngilizlerle ilişkilerini anlatırken, "Yalvaran Bir Padişah" başlığını kullanmıştır. Belgeler, G. Jaeschke'nin ve S. Akşin'in bu değerlendirmelerini doğrulamaktadır. Akşin, Vahdettin'in aşın İngilizciliğini, "Saray, kurtuluşu İngiliz İmparatorluğu ile bütünleşmekte görüyordu; çünkü halife sıfatı ancak bir Müslüman imparatorluk camiası içinde anlam ve değer taşıyabilir, dolayısıyla saygı görebilirdi" diye açıklamıştır.
22.02.2011
24.05.2013
İtaat= Boyun eğme, buyruğa uyma. İhanet= Hıyanet, hainlik.Dünya kültüründe “itaat” ile “ihanet” zıt kutupların keskin fiilleridir. Bu iki fiil, insan onuruna/insan fıtratına ters düşen eylemlerdir. İtaat eden de ihanet eden de iki dünyada kendine yatacak yer bulamaz! Bize öyle öğrettiler! Ortadoğu kültüründe “itaat” ve “ihanet” çoğu kez iç içe geçer. İtaat eden aynı zamanda ihanet edendir!
Benim gibilerin taşıdığı genel kanı: Silivri Davaları, bir yönü ile, “1 Mart Tezkeresi Oylaması” sırasında sessiz kalan TSK’nın ABD tarafından yeniden kurgulanmasıdır. Yıllarca işbirliği yaptığı, komünizme karşı omuz omuza mücadele verdiği, yaptığı darbelere destek çıktığı, en azından köstek olmadığı müttefik TSK’nın kendisini, ona göre çok önemli bir dönemeçte aksine söz verdiği halde, yalnız bırakmasını ABD asla affetmeyecekti, nitekim öyle de oldu!
22.03.2013
16.03.2013
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürüldüğü iddialarını sahiplenen AKP ve yandaş basının çıkardığı onca gürültüye rağmen Adli Tıp raporu suikast iddialarını çürüttü. Özal'ın naaşında yapılan incelemelerde iddia edilenin aksine Özal’ın zehirlenmediği ortaya çıktı. Özal’ın bedeninde tespit edilen maddelerin zehirlenme sonucunda ölüme yol açacak dozda olmadığına karar verilirken, Adli Tıp 1. İhtisas Kurulu’nun yayınladığı rapora göre, naaşta tespit edilen 4 maddenin Özal'ın zehirlenme sonucuna ölümüne yol açan maddeler olmadığı sonucuna varıldı.
Kılıçdaroğlu, ekonomi paketlerini şu sözlerle anlattı; “Ekonomik paketimiz sadece CHP içinde değil, değişik akademik, iş ve sivil toplum örgütleriyle yaptığımız görüşmelerin sonunda olgunlaştırdığımız bir çalışmadır. Ekonomide temel sorunlara çözüm üreten bir çalışma. Çalışmamızın 3 temel ayağı var,
10.12.2012
20.04.2011
Yalanla eğitilmiş, yalanla büyütülmüş, yalana inandırılmış, yalandan medet ummuş, yalanla yükselmiş insanların ülkesiyiz. Bu toplumda makbul olan kendi gibi olmak değil “mış gibi” yapmaktır. Yalan siyasal retoriğin parçası olduğu kadar gündelik yaşamımızın da içindedir. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar deyişi, toplumsal gerçeğimizin ifadesi, yalana sığınmanın da gerekçesidir. Onuncu köyü arayıp bulmak hiç de kolay değildir ve muhtemelen coğrafi sınırlarımız dahilinde olmadığı gibi zihniyet dünyamızda, etik anlayışımızda da öyle bir köy yoktur.
Suriye politikamızın bazı yanlışlar içerdiğini ilk günden beri yazmaya ve söylemeye çalışıyorum. Hata şuydu; iktidar, Kuzey Afrika’dan başlayıp sonunda Suriye’ye kadar dayanan ve Batılı ülkelerin “Arap Baharı” adını verdiği sürecin çok kısa sürede Esad’ın da başını yiyeceğini hesaplıyordu. Tunus’ta Zeynel Abidin Bin Ali, Mısır’da Hüsnü Mübarek, Libya’da Muammer Kaddafi nasıl gittiyse Beşar Esad’ın da fazla direnemeyeceği sanılıyordu.
11.07.2012
26.06.2012
2011’de Wall Street Journal’a verdiği demeçte aynen şunları söylüyor Lewis: “Türkiye’de gidiş, artan biçimde İslamlaşmaya doğru. Hükümetin böyle bir niyeti var ve çok ustaca Türk toplumunun çeşitli kısımlarını ardı ardına devralıyor. Ekonomi, iş dünyası, akademik topluluk, medya ve şimdi, geçmişte cumhuriyet rejiminin kalesi olan yargıyı ele geçiriyorlar. İran gittikçe demokratikleşirken, Türkiye her geçen gün biraz daha İslamlaşıyor. On yıl içinde Türkiye ile İran’ın (siyasal rejim açısından) yer değiştirmeleri sürpriz olmayacak.”
Milliyet gazetesi yazarı Can Dündar, 'Kızıldere'nin 40.yılında Mahir'le...' başlığındaki yazısında Mahir Çayan'ı ve arkadaşlarını yazdı
30.04.2012
29.03.2012
... 38 ...

   MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün GÜNLÜĞÜNDEN

Tarihte bugün Atamızın faaliyetleri için ve merak ettiğiniz her gün için lütfen tıklayınız.

Atatürk takvimi, portre ve slaytları için lütfen tıklayınız.

  

             


SİGORTA GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret1253737
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Üyelik Girişi