Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Site Menüsü
Saat
Site Haritası

Anasayfa

ABD, Müslüman Kardeşler (MK) ile yakınlaştı. Arap dünyasında Müslüman Kardeşler’in iktidara gelmesine destek veriyor. - Mısır, Tunus, Libya ve Suriye’de bunun örnekleri yaşandı ve bugün de yaşanmakta. - Ancak MK, İsrail’e karşı; zemininde şeriat düzenini esas alan bir politikaya sahip. - ABD bunu bile bile MK ile nasıl işbirliği yapıp yakınlaşabiliyor? Bu sorunun yanıtı henüz verilmiş değil.
Türkiye, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun birlikte kaleme aldığı “Sızıntı/Wikileaks’te Ünlü Türkler” kitabını konuşuyor. Odatv, Silivri Cezaevi’nde 1 yıldır tutuklu bulunan gazeteciler Pehlivan ve Terkoğlu’na, tartışma yaratan kitaplarıy ilgili sorular gönderdi. Tutuklu gazeteciler avukatları aracılığıyla sorularımızı yanıtladı.
05.03.2012
23.02.2012
Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun yazdıkları “Sızıntı: Wikileaks’te Ünlü Türkler” (Kırmızı Kedi Yay.) adlı kitap haftalardır en çok satan kitap.Baskı üzerine baskı yapıyor. Zira, kitap çok yakın tarihimize, ABD tarafından yalanlanmayan belgelerle ışık tutuyor. AKP-ABD, Türk Emniyeti-FBI arasındaki şaşırtıcı ve hatta yüz karası ilişkileri ortalık yerlere döküyor. Milletten gizlenen veya hakkında millete yalan söylenen olguları teker teker sıralıyor
Deniz Feneri davası ne durumda dersiniz? Hayır, o davayı ciddiye aldıkları için haklarında soruşturma açılan savcılardan değil, Almanya’da imanı da, cebi de kuvvetli Müslümanlardan toplanıp Türkiye’ye çantalarla getirilip, TV kanalı sahibi de olan bir dini bütün ve AKP’liliği su götürmez işadamının kasasına inen milyonlarca Euro’dan söz ediyorum. Hani Alman yargısının sorumluları içeri tıktığı; paçayı kurtarmış görünenleri de yargılamak için geçenlerde Türkiye'ye başvurulan Deniz Feneri davasından söz ediyorum.
23.02.2012
21.02.2012
Ne Ermeni’ye, ne Kürd’e, ne Alevi’ye, ne de eşcinsele huzur, güven, adalet sunamayan ve giderek hegemonik ve otoriteryan hale gelen bir liberal İslâmcılık, bu bakımlardan ardılı ve muarızı olduğu jakoben Kemalizm’den hiç de farklı bir söylem ve pratik üretmiyor.
Her yılın sonunda o yıla bir olay damga vurur. Diğer meslek alanlarını bilmem ama medyaya 2011’de bir olay değil, bir kelime damga vurdu: Yalaka!
20.01.2012
28.12.2011
Her ülkede her dönemde iktidarlar medyadan şikayet eder. Buna karşılık muhalefet, medyanın, medya özgürlüğünün yanında yer alır. İktidarla muhalefet yer değiştirdiklerinde, parti farkı pek olmaksızın, yine aynı manzara devam eder. Bu adeta bir kuraldır. Ama ülkedeki demokratik rejim, medya özgürlüğünü siyasal iktidarlara karşı korur: Anayasalar, yasalar, yargı erki, muhalefet partileri bu korumanın güvenceleridir.
Selçuk, Türkiye'nin hâlâ kurtulmaya çalıştığı 1982 Anayasası için, 2000-2001 Adli Yıl açılış konuşmasında da “polis tüzüğü” benzetmesi yaptı.
16.12.2011
05.12.2011
“Avanta kömür” muamelesini ıslıklayan taraftarı para cezasına çarptırıp, bi daha stada sokmayacaklarmış... Halbuki, para cezasına çarptırılıp, stada sokulmaması gerekenler başkaları!
Türk kamuoyundan kaçırılan ve saklanan deniz feneri davasında ağır da olsa gelişmeler yaşanıyor. 2 yılı aşkın süredir iddianame bile hazırlanamasa da bazı gelişmeler olması, hukukun üstünlüğü ve halkımızın inanç ve duygularının sömürülmesinin önlenmesi açısından yine de önemli.
21.01.2011
29.12.2010
... 37 ...

   MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün GÜNLÜĞÜNDEN

Tarihte bugün Atamızın faaliyetleri için ve merak ettiğiniz her gün için lütfen tıklayınız.

Atatürk takvimi, portre ve slaytları için lütfen tıklayınız.

  

             


SİGORTA GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret1253744
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Üyelik Girişi