Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Site Menüsü
Saat
Site Haritası

ACENTELERİMİZİN POTANSİYELİ DESTEĞİMİZLE GÜÇLENECEK

Sigortasektoru.com

http://sigortasektoru.blogcu.com/acentelerimizin-potansiyeli-destegimizle-guclenecek/3015611

ACENTELERİMİZİN POTANSİYELİ DESTEĞİMİZLE GÜÇLENECEK

15/2/2008 -Kategori: SIGORTA SIRKETLERI

ACENTELERİMİZİN POTANSİYELİ DESTEĞİMİZLE GÜÇLENECEK

 

Ticaret Sigorta acentelerinin, Şekerbank’ın finansal piyasalardaki birikim ve yereldeki gücünü arkalarına alacaklarını söyleyen Fedai Toyran, acentelerin mevcut potansiyellerinin bu birlikteliğin yaratacağı sinerji ile katlanarak büyüyeceğini ifade etti.

Ticaret Sigorta Acenteler ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Fedai Toyran, acenteleri iş ortağı olarak gördüklerini ve uzun vadeli işbirliği amaçladıklarını söyledi. Acentelerle karşılıklı güven ve yarar sağlamayı öngören bir bakış açısına sahip olduklarını ifade eden Toyran, Ticaret Sigorta’nın acentelerde aradığı özelliklerle ilgili olarak ise şunları söyledi: “Bulunduğu çevrede saygın, Ticaret Sigorta’yı ve sektörü temsil kabiliyeti olan, kârlılık ve verimliliği hedef edinen, yeni ürün ve projelere açık, aynı zamanda proje oluşturabilen ve birlikte kazanmayı arzulayan acenteler ile iş ortağı olmayı hedefliyoruz.”

ÖNCELİK NİCELİK DEĞİL NİTELİK
Ticaret Sigorta’nın acente yapılanmasına hızla devam ettiğini bildiren Toyran, “Hem bildiğimiz acenteleri hem de yeni acenteleri bünyemize kattık ve 2007 yılı son çeyreğinde bu acentelerimiz etkin olarak çalışmaya başladılar. Sektöre nitelikli yeni acenteler de yaratmayı planlıyoruz. Acente yapılanmamızda çok sayıda acente açmak gibi bir önceliğimiz yok. Öncelikle nicelik değil, nitelik diyoruz. Bu açıdan sayısal bir acente hedeflememiz yok” diye konuştu. Sektörde yaşanan son gelişmelerle birlikte acente kurma konusunda da artan bir rekabet olduğunu aktaran Toyran, “Sektörümüzde bu alandaki çalışmalarda önceliğin hemen ve yüksek üretim rakamları sağlamak olduğunu görüyoruz. Oysa acente bizim için uzun süreli iş ortağı. Acentelerimize ve sigortalılarımıza kaliteli ve nitelikli hizmet sunmanın temel avantajımız olduğunu düşünüyoruz” dedi.

ACENTELER SANAL POS UYGULAMASINDAN MEMNUN
Ticaret Sigorta ile çalışan ve iş ortağı olarak görülen acentelerin etkin ve kullanışlı teknolojik altyapıyla müşterilerine nitelikli hizmet sunma olanağından yararlanacaklarını ifade eden Toyran sözlerini şöyle sürdürdü: “Acentelerimizin mevcut müşterilerini koruma ve geliştirme, yeni müşteriler edinme, yeni ürünlere yoğunlaşma ve müşterilerinin ihtiyaç analizlerini yaparak yeni satış ve gelir potansiyellerini geliştirme olanaklarını azaltan tahsilat yükünü hafifletmek için tüm ürünlerde sanal pos uygulaması getirdik. Bu uygulama acentemizin finansal disiplinini de olumlu yönde geliştiriyor. Hatta tüm işlemlerinde kredi kartlı işlem yapan bazı acentelerimiz her aybaşında düzenli maaş alır gibi çalışmaya başladılar ve durumlarından da çok memnunlar.”

ACENTEYE ŞEKERBANK DESTEĞİ
‘Anlaşmalı Servis Kasko Ürünü’ ile acentelere sıfır hasar takip yükü ile önemli bir zaman kazandırdıklarını söyleyen Toyran, “Bu sistemde sigortalılarımız da hem uygun fiyat, hem de hasar anında ve sonrasında üstün hizmetler edinme olanağı buluyorlar” dedi. Acentelere önemli bir avantajın da piyasada atıl veya çok düşük düzeydeki alanlardaki iyi ve nitelikli ürünler olacağını belirten Toyran, “Acentelerimiz satış öncesi, satış süreci ve satış sonrasında gerek acente bazında, gerekse müşteri memnuniyeti temel hedefi çerçevesinde sigortalı bazında sürekli ve etkin destek alacaklardır. Bunların yanı sıra şekerbank’ın finansal piyasalardaki birikim ve yereldeki gücünü de yanına alacak acentelerimiz, mevcut potansiyellerinin bu birlikteliğin yaratacağı sinerji ile katlanarak büyüdüğünü de göreceklerdir” şeklinde konuştu. Toyran, acentenin kendisini şirketin ayrılmaz bir parçası ve iş ortağı olarak gördüğü, belirsizliklerin olmadığı, kârlılık potansiyeli olan her iş teklifini sonuçlandırabileceği, güvenli ve saygın bir iş ortamında büyüyebileceği bir sürecin içinde olacağını sözlerine ekledi.

ÇOK SAYIDA ACENTELİK BAŞVURUSU
Fedai Toyran, Ticaret Sigorta’nın faaliyete geçtiği günden bu yana çok sayıda acentelik başvurusunun gerçekleşmiş olmasının kendilerine mutluluk, heyecan ve gelecek için güven verdiğini aktardı. Toyran, “Acentelerimizden gelen bu başvuruları değerlendirdikten sonra, “portföy yapıları, iş planları ve gelecek hedefleri çerçevesinde, şirketin stratejisine uygun olanlarla iş ortaklığımızı tesis edip, çalışmaya başlıyoruz” dedi.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI
Ticaret Sigorta’nın destek ve yönlendirmelerinin doğrudan olduğu kadar, dolaylı olarak da gerçekleşeceğini aktaran Toyran sözlerini şöyle noktaladı: “Yurttaşlarımızın, karşı karşıya olduğu riskler ve bunlardan sigorta yoluyla korunma olanakları hakkında bilgilenmeleri konusunda kamusal kurumlarla işbirliği içinde bölgesel ve yerel düzeyde eğitsel çalışmalar yapılacaktır. Böylece, bir yandan içinde yaşadığımız topluma karşı sosyal sorumluluklarımızı bir parça yerine getirirken, öte yandan da genelde sektörümüze özelde de şirketimiz acentelerine potansiyel müşteriler ve yeni ürün satma olanakları sağlanacaktır. Bu bağlamda, özellikle sorumluluk sigortaları konusundaki ürün ve bilinçlendirme çalışmalarımız, risklerin gerçekleşmesi noktasında tek tek yurttaşlarımızın ve toplumumuzun yaşadığı ağır sıkıntıları önleyecek ve oluşan yaraların sarılmasını da sağlayacaktır.”

KÂRLI ALANDA ACENTE DESTEKLENECEK
Acenteleri hem anahtar nitelikli kasko, trafik gibi ürünlerde, hem de teknik kârlılığın olduğu ürünlere yönlendirip destekleyeceklerini de kaydeden Toyran, “Çünkü, kötü veya zararlı ürün ya da branş olmadığına, bazı ürün ya da branşların kötü yönetildiğine inanmaktayız. Bu anlamda, her ürün kârlılığın olduğu bölge ve yerleşim birimlerinde hak ettiği desteği alacaktır. şirket olarak önceliğimiz pazar payından önce teknik kârlılıktır. Başta kasko olmak üzere bazı ürünlerde aşırı rekabet teknik kârlılığı yok etmektedir. Bu nedenle, burada oluşan negatif değerleri aşmak, acente gelirlerini artırmak için hem teknik kârlılık içeren mevcut ürünlerle, hem de pazarda hiç veya yaygın olmayan yeni ürünlerde etkin olarak destekleyeceğiz” diye konuştu.


Yorumlar - Yorum Yaz
SİGORTA GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam71
Toplam Ziyaret1255620
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.857532.9892
Euro35.719435.8626
Üyelik Girişi