Yaşamak Bir Ağaç Gibi Tek ve Hür, Ve Bir Orman Gibi Kardeşçesine...

Misak-i Milli içinde...

Site Menüsü
Saat
Site Haritası

SBN Sigorta: Sektör ortalamalarının üzerinde büyüdük

Sigorta Haberleri :: Sigorta Şirketlerinden

SBN Sigorta: Sektör ortalamalarının üzerinde büyüdük

SBN Sigorta Acenteler ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Toyran, krizden sigorta sektörünü de ciddi bir biçimde etkilediğini belirtti


http://www.kasko.web.tr/257-sbn-sigorta-sektor-ortalamalarinin-uzerinde-buyuduk

 

SBN Sigorta Acenteler ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Fedai Toyran, yılın ilk 6 ayında sigorta sektöründeki reel küçülmeye karşın, aynı dönemde sektördeki prim artışı yüzde 1'de kaldığı halde SBN Sigorta'nın, sektör ortalamaları üzerinde büyüdüğünü bildirdi.

Toyran, yaptığı yazılı açıklamada yılın ilk 6 ayında krizin etkilerinin, ulusal ekonomiyi olduğu kadar sigorta sektörünü de ciddi bir biçimde etkilediğini belirtti.

Yılın ilk çeyreğinde yüzde 13,8 oranında küçülen ulusal ekonominin, ikinci çeyrekte de yüzde 8 civarında küçülmesinin beklendiğini ifade eden Toyran, ulusal ekonomideki bu küçülmeye karşın sigorta sektörünün ciddi bir direnç gösterdiğini vurguladı.

Hayat dışı prim üretiminin, geçen yılın ilk 6 ayında 5 milyon 160 bin 337 lira iken, bu yılın ilk 6 ayında 5 milyon 209 bin 447 lira olarak gerçekleştiğine dikkati çeken Toyran, şunları kaydetti:

"Geçen yılın aynı dönemine göre, hayat dışı prim üretimi yüzde 1'lik bir artış göstermiştir. Haziran sonu itibariyle yıllık enflasyon ÜFE'de yüzde -1,86, TÜFE'de 5,73 olması dikkate alındığında sektörün prim üretimi reel olarak küçülmüştür. Sektörümüzdeki bu reel küçülmeye karşın aynı dönemde sektördeki prim artışı yüzde 1'de kaldığı halde SBN Sigorta olarak sektör ortalamalarının üzerinde büyüdük.

Bu büyümeyi tüm acentelerimizin üstün emek ve gayretleri ile başardık. SBN Sigorta olarak, krize rağmen acentelerimize ve tüm dağıtım kanallarımıza desteğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Acentelerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 'Acente Temsilciliği' yapısını oluşturduk."


2009-09-26 01:01:05
Dünya Gazetesi (830)

Yorumlar - Yorum Yaz
SİGORTA GÜNDEM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret1243890
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Üyelik Girişi